קפיץ לפתיחת סתימות

קפיץ אינסטלטורים, או בשמו המקצועי, קפיץ לפתיחת סתימות הוא כלי עבודה שאפשר למצוא כמעט בכל בית, אלא שממש לא בכל בית יודעים איך להשתמש בו בצורה נכונה. קפיץ אינסטלטורים יכול לחסוך לכם כסף רב על הזמנת שירותי פתיחת סתימות, אבל לשם כך עליכם להבין בדיוק את הקונספט שעומד מאחורי הקפיץ ואיך נכון להשתמש בו בכדי להתמודד עם כל סוג של סתימה ביתית טיפוסית.\

קפיץ לפתיחת סתימות – מה זה?

קפיץ לפתיחת סתימות, או כפי שנהוג לקרוא לו כאמור, קפיץ אינסטלטורים, הוא סליל מתכת קפיצי, המסולסל בצפיפות לכל אורכו. הסליל מגיע בדרך כלל בקוטר של כס"מ אחד ובאורכים משתנים, החל מ-3 מטר ועד 10 מטרים. בקצה האחד של הקפיץ הופך הסלסול לצפוף פחות ומסתיים במעין וו ובקצהו השני ידית אחיזה הניתנת לסיבוב על צירה. לכל הפרמטרים שציינו כאן יש חשיבות רבה מאוד בהפעלת הסליל וחשוב להקפיד שבכל בחירת קפיץ לפתיחת סתימות, אתם מוודאים את קיומם.

ספירלה לפתיחת סתימות – איך משתמשים?

על פי התפיסה הרווחת, הסליל מאפשר לנו להגיע לאזור הסתימה ואז בכוח הזרוע, לדחוף או למשוך את החומר שגורם לסתימה, על מנת לשחרר אותה. בפועל, הפעולה של הקפיץ היא חכמה הרבה יותר ואותה תוכלו להבין דרך ההסבר על אופן ההפעלה של הקפיץ. בכדי להפעיל נכון את הקפיץ, יש לפתוח את חור הניקוז ולהחדיר דרכו את הקפיץ. כבר לאחר מרחק קצר תרגישו שאתם נתקלים במחסום, שנובע כנראה מזווית בצנרת הביוב. המטרה שלכם היא להפנות את הקפיץ כך שיעבור את הזווית וימשיך במורד הצנרת. בכדי לעשות זאת, עליכם לדחוף את הקפיץ פנימה ולסובב אותו על צירו, וזאת באמצעות בידית ביד אחת וסיבוב הקצה הקרוב לידית סביב צירו. פעולה זו מניעה תנועה של סיבוב לאורך הקפיץ כולו, עד הקצה שמסתובב על צירו ופונה אל כיוון הזווית.
גם כשאתם מגיעים אל הגורם החוסם, אתם לא אמורים לדחוף או למשוך אותו, אלא לפנות אותו ממקומו וזאת על ידי סיבוב הקפיץ על צירו, כך שישחרר את אחיזת הגורם החוסם ממקומו. בשורה התחתונה, עבודה עם קפיץ לפתיחת סתימות מבוססת על החדרתו לאורך קו הצנרת תוך סיבוב בלתי פוסק שלו על צירו. סיבוב זה מאפשר לקפיץ לנוע בפיתולי הצנרת ומאפשר לו לשחרר את אחיזת הגורם החוסם כאשר מגיעים אליו.

כאמור, ישנם דגמים שונים של קפיץ לפתיחת סתימות ואת כולם תוכלו למצוא כבר עכשיו בחנות כלי העבודה של ורדי לוין. קפיצים באורכים שונים, בקטרים שונים, בצפיפות סליל שונה, בתצורת סיומת שונה ובסוגי ידיות שונים – את כל אלה תוכלו להזמין כבר עכשיו בחנות של ורדי לוין, וכן תוכלו ליצור עמנו קשר כבר עכשיו בטלפון 03-9641168 עם כל שאלה שיש לכם סביב הפעלת הקפיץ בצורה יעילה.