סוגי מסורים לעץ ושימושים –  איך לבחור מסור לעץ?

עובדים בעץ ומחפשים מסור מתאים? באתר המוביל של ורדי – לוין תמצאו מבחר איכותי ומתקדם של סוגי מסורים שמתאימים לעבודה בעץ. לא יודעים במה מבין סוגי מסורים לעץ שיש באתר? לרשותכם עומד צוות מקצועי של החברה הזמין לסייע, וכמו כן לפניכם סקירה קצרה של מסורים לעץ לצד כמה דגשים בסיסיים בתחום.

 

סוגי מסורים שונים

בשוק יש מגוון גדול של סוגי מסורים שמתאימים לעבודה בעץ, הכולל בין היתר את הסוגים הבאים:

 

 • מסור אנכי- המכונה גם ג’יקסו, מעולה לחיתוך משטחי עץ, בייחוד דיקט, ולהכנת פנלים של עץ לבוד. מדובר במסור נייד, חשמלי או נטען, שפועל באמצעות מסורית הנעה למטה ולמעלה במהירות משתנה, שיכול לנסר גם בצורות וזוויות שונות (גם מעוגלות) בהתאם לקווים ששורטטו מראש. ככזה הוא מעולה למגוון עבודות בעץ לרבות אומנותיות. כמו כן מסור זה מתאים לחיתוך של חומרים נוספים כמו פלסטיק ומתכת.
 • מסור עגול- מסור ידני, חשמלי או נטען, שניתן לחתוך עימו סוגים שונים של עץ כמו דיקטים ו-MDF המתאים לעבודות מסיביות, שניתן לבצע עימו חיתוך בקווים ישרים, ושיש לו קוטרים שונים של להבים הקובעים את עומק החיתוך האפשרי. כמו כן מסור זה מתאים לניסור של פלטות גבס, קרמיקה, אבן ופלסטיק.
 • מסור שרשרת- מסור ידני עוצמתי, גדול ומסיבי שפועל עם שרשרת של שיניים מסתובבת, המיועד בעיקר לעבודה עם עץ גולמי לכריתה וניסור של גזעים וענפים.
 • מסור גרונג- מסור זווית  עם להב המסתובב על גבי מסילת החלקה, שנעשה בו שימוש בנגריות, נחשב יחסית בטוח לשימוש, עם ידית להורדה של הלהב, מספק חיתוך מהיר ומדויק. 
 • מסור פנדל- סוג של מסור גרונג יותר גדול ומסיבי, עם יכולת ליצירת חיתוכים סיבוביים על ציר. 
 • מסור חרב- מסור מסיבי וכבד, חשמלי או נטען, שעובדים עימו עם שתי ידיים, שיש לו להב דמוי סכין מאורך שנע אחורה וקדימה. יחד עם זאת ניתן גם למצוא דגמי מיני של מסור מסוג זה עימם ניתן לעבוד עם יד אחת.  מסור זה מאפשר הגעה למקומות שמסורים אחרים מתקשים. במסור חרב שימושים בעץ יכולים להיות בעבודות גינון ולחיתוך לוחות של עץ סנדוויץ'. בנוסף מסור זה מתאים לחיתוך חומרים נוספים כמו פח, גבס וצנרת.

 

בחירת מסור מתאים

אם כן, קיימים בשוק סוגים שונים של מסורים לעץ, כאשר הבחירה בניהם משתנה בהתאם לסוג עץ עימו עובדים, תנאי שטח ושיטת עבודה מועדפת, כפי שניתן לראות בדוגמאות הבאות:

 • עוצמה – בעת בחירת מסור חשמלי יש לשים לב לעוצמת המנוע שלו המשפיעה באופן ישיר על עוצמת המסור, עובי וצפיפות משטחים שהוא יכול לנסר, משך עבודה רציפה, מהירות החיתוך וכדומה. העוצמה של המסור נמדדת בהספק כוואט, המעיד על רמת צריכת חשמל של המסור בעבודה עם עומס מרבי.
 • גדול ועובי של להבים- ככול שתבחרו במסור יותר גדול עם להבים יותר עבים כך הוא יהיה מסוגל לנסר עץ יותר קשה ועבה. כמו כן יש מסורים שבהם ניתן להתקין גדלים שונים של להבים.
 • מהירות- שימו לב למהירות עבודה של המסור ובאם הוא מגיע עם מהירות אחת או כמה מצבי מהירות, כאשר היתרון במהירויות שונות ניכר בעבודה שבה יש לחתוך עצים ברמות שונות של צפיפות. 
 • ניידות- הבינו אם אתם נדרשים במסור לעץ נייח או נייד. כמו כן במסור נייד יש להחליט על מסור חוטי או אלחוטי, כאשר באלחוטי יש לבדוק את משך הטעינה שלו, בעוד שמסור נייח לא אחת נדרש בשולחן עבודה חזק ויציב.
 • משקל- מסורים נבדלים אחד מהשני גם במשקל שלהם, דבר החשוב במיוחד במסורים ניידים שבהם מסור קל משקל יותר נוח לעבודה ומאפשר יותר יציבות ודיוק. מצד שני בדרך ככל משקל של מסור גם מעיד על עוצמתו, לכן יש למצוא את היחס הנכון בין נוחות עבודה לעוצמת ניסור.
 • רמת דיוק- מסורים לעץ נבדלים אחד מהשני גם ברמת הדיוק, ולכן בחרו במסור לעץ גם בהתאם לרמת דיוק הנדרשת לכם.
 • צורת חיתוך- בחרו במסור לעץ בהתאם לצורות חיתוך נדרשות, בין אם ישרות, בזווית מעוגלות וכדומה.

 

להזמנת מסור עץ שמתאים לכם ישירות דרך האתר של ורדי – לוין לחצו כאן.