מסור גרונג

כשכל מה שאתם רוצים לעשות זה לחתוך עץ, מתכת, פלסטיק או כל חומר אחר, אתם פשוט צריכים מסור, אלא שאנשי מקצוע שמכירים את כל סוגי המסורים, יודעים שלכל משימת ניסור נדרש סוג שונה של מסור ואחד המתקדמים שבהם הוא מסור גרונג. מה זה מסור גרונג פנדל? איך עובדים עם המסור? לאילו משימות הוא מתאים? על שאלות אלו ועוד, תוכלו למצוא את התשובות ממש כאן בשורות הבאות.

מה זה מסור גרונג?
ישנם יישומים רבים בהם אנו נדרשים לבצע חיתוכים נקודתיים בצורה מאוד מדויקת. זה רלוונטי מאוד בענף הנגרות והריהוט, אבל זה קיים גם בענף הריצוף, העיבוד השבבי ולמעשה בכל משימה טכנית שבה עשוי להידרש מהלך של ניסור מדויק מאוד בשטח מוגבל. כך למשל, רצף המבקש לנסר את אריח החרסינה בכדי להתאים אותו לשטח הרצפה הפנוי בין האריח האחרון ובין הקיר, או בכדי לחתוך את האריח בתצורת הפינה. מסור גרונג הוא מסור המורכב משני רכיבי מפתח:

פלטפורמת ניסור מרחב שעליו מניחים את הרכיב שאותו רוצים לנסר. פלטפורמה זו ניתנת לשינוי תצורה על פי מידה, מה שמאפשר דיוק רב בניסור.
מסור סיבובי; ידית עליונה בעלת יכולת הורדה והרמה על גבי ציר, ועליה מותקן מסור סיבובי חזק המבצע את הניסור ברכיב המונח על הפלטפורמה.
אחד היתרונות המשמעותיים של מסור גרונג הוא העובדה שכל הרכיבים הנעים שלו, כולל הרכיב שאותו אנו מנסרים, כולם מקובעים ומעוגנים, מה שמאפשר ניסור מדויק מאוד ללא רגישות לתנועות היד. בשימוש במסור זה, אין צורך ביכולות מתקדמות של ניסור ביד חופשית, שכן הכל מקובע וגם אם ממש תתאמצו, לא תוכלו לפגוע ברמת הדיוק של הניסור.

מסור גרונג פנדל למה הוא משמש?
כפי שניתן להבין מההסבר שנתנו לעיל, מסור גרונג הוא מסור שניתן להרים ולהוריד אותו, מה שמגביל מאוד את שטח הכיסוי של הניסור. בכדי לאפשר ביצוע של ניסור על שטחים ארוכים יותר, ניתן להשתמש בדגם של מסוגר גרונג פנדל, שמאפשר לא רק תנועה של המסור הסיבובי כלפי מעלה ומטה, אלא גם קדימה ואחורה. כך למשל, ניתן להניח אריח קרמיקה, להוריד את המסור הסיבובי ולמשוך אותו לאורך האריח כולו כדי לנסר את כל האריח, וזאת במקום להזיז את האריח בגרונג רגיל.

בבחירת מסור גרונג חשוב מאוד לבחון את הספק המנוע של המסור, אפשרות למהירות קבועה או משתנה, קוטר הלהב, עומק החיתוך והתאמת המסור לחומר הגלם המרכזי שלחיתוכו נרכש המסור. בחנות כלי העבודה של ורדי לוין תוכלו למצוא מגוון רחב של דגמי מסורי גרונג וכן מסור גרונג פנדל וכן ליהנות מייעוץ מקצועי שיסייע לכם לבחור את הדגם המתאים ביותר למשימת הניסור שלכם. לפרטים נוספים ומידע על דגמי המסורים של ורדי לוין, צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 03-9641168.