מדריך לצביעת הבית

מתכוננים לצבוע את הבית? יש כמה דברים חשובים שאתם צריכים לדעת לפני שאתם מתחילים את העבודה. כדי שהתהליך יהיה מוצלח ויעיל והתוצאה מרשימה ועונה על הדרישות שלכם. קראו להלן על השלבים השונים ורכשו את הידע הנחוץ לקראת הצביעה שלכם.
שלבים במהלך עבודת הצביעה:

שלב ראשון – מה אנחנו רוצים להשיג?
לפני הכול צריכים בעלי הבית לחשוב על המטרה של הצביעה ועל התוצאות הרצויות. יש לדעת כי קיימות כיום טכניקות צביעה רבות והאפשרויות מגוונות מאוד. כדי לבחור בתבונה עליכם להכיר את האפשרויות השונות. אך מנגד חשוב לכם לדעת מה בדיוק אתם צריכים. כך שלא תתפתו לבחור בסיוד שאינו עונה על הצרכים שלכם ולא ישמש אתכם היטב במהלך התקופה הבאה. היו ממוקדים במטרה שלכם להצלחת הבחירה.

שלב שני – מי צובע?
לאחר שאתם יודעים מה אתם רוצים לעשות, עליכם לקבל החלטה בדבר בחירת איש מקצוע, אמנם יש אנשים רבים שבוחרים לעשות פעולות מעין אלו בכוחות עצמם. אלו אנשים שיש להם ידיים טובות ופעולת הצביעה תיתן להם המון סיפוק. אם החלטתם לשכור שירות של איש מקצוע חשוב לבחור בחכמה את איש המקצוע המתאים. זה שיש לו ידע רב בתום והוא ידוע במידת האמינות שלו. כמו כן חשוב לכם לשים לב לרמת המקצועיות שלו ולקצב העבודה. כך שהוא יעמוד בזמנים שלכם ויריץ את העבודה כיאות.

שלב שלישי – הצטיידות:
אם החלטתם לעשות זאת בעצמכם יהיה עליכם לרכוש את הציוד המתאים. עליכם להצטייד עם רולרים נוחים שיאפשרו לכם לבצע מריחה אחידה ונוחה של הצבע. סולם מעץ אלומיניום או כל סולם בטיחותי שיאפשר לכם להגיע לכל המקומות בגובה. כדי לתקן את הקיר ולסתום חורים יהיה עליכם לעבוד עם שפכטלים. ועבור ביצוע הגימורים בפינות – סביב למתגים, מעל לפנל וכן הלאה, אתם צריכים מברשות צביעה מתאימות. כמובן שאם אתם שוכרים שירות של איש מקצוע הוא מגיע מצויד עם כל האביזרים הנחוצים. בשלב זה עליכם גם להצטייד עם הצבע הרצוי לכם. יש כיום מבחר סוגים של צבעים תוצרת חברות שונות. שימו לב לבחור צבע איכותי שישיג תוצאה נאה. כמו כן עליכם לתת את הדעת לפרקטיקה של הצבע. יש צבעים רחיצים לעומת צבעים שקשה להסיר מהם כתמים. יש לחשב את הכמות הנצרכת לכם לפי גודל השטח שאתם מתכוננים לצבוע.

שלב רביעי – יישום לפי ההוראות
השלב האחרון הוא שלב היישום. בשלב זה מבצעים את עבודה הצביעה על פי ההנחיות של החברה. איש מקצוע מכיר כמובן היטב את הפעולה, גם אם אתם עושים זאת בעצמכם תוכלו ללמוד כיצד לעשות זאת בעזרת ההנחיות הרשומות של החומר שרכשתם. לפני שאתם מתחילים בעבודה חשוב להכין את הבית לצביעה. לכסות בסרטי דבק נייר מתגים, מזגנים וכדומה. ולפנות את השטח מכל חפץ שעלול להתלכלך.
הצביעה משדרגת את מראה הבית ומרעננת אותו בצורה דרסטית. חשוב לשים לב לבחירה נכונה של סוג החומר וכן לגוון הרצוי לכם. וזאת כדי שהצביעה תביא עמה תוצאות מעולות ותמצא חן בעיניכם. כך תהיו שבעי רצון מהעבודה והתוצאות ישרו עליכם אווירה נעימה ומצב רוח טוב!