דיסק חיתוך

אם יש כלי אחד שאתם חייבים להחזיר בארגז הכלים שלכם הלוא הוא דיסק חיתוך, אותו מכשיר זוויתי בעל דיסק מסתובב המאפשר חיתוך של מתכת וחומרים אחרים. הסיבה לכך היא שמדובר בכלי ורסטילי מאוד שיכול לשמש אתכם לשורה של שימושים, לרבות השחזה, ליטוש, חיתוך וניקוי. איך בנוי דיסק חיתוך? האם דיסק קטן לחיתוך יכול לספק לכם את כל הפונקציות המקצועיות? על מה חשוב להקפיד בעבודה עם דיסק? על שאלות אלו ועוד, נענה לכם ממש כאן בשורות הבאות.

לצפייה בקטלוג משחזות זוית לחצו כאן.

מה זה דיסק חיתוך?

דיסק הוא בעצם מכשיר חיתוך המבוסס על יצירת חיכוך בין הדיסק ובין החומר אותו אנו רוצים לחתוך. הדיסק מגיע עם מנוע סיבובי חזק מאוד המפעיל ראש סיבובי עליו מותקן דיסק עגול עשוי מתרכובת של כימיקלים חזקים במיוחד. מהירות הסיבוב של הדיסק מאפשרת לו לחתוך כמעט כל חומר, לרבות ברזל, מתכת, נירוסטה, פלסטיק על סוגיו השונים וכדומה. בהפעלת הדיסק ניתן להרכיב דיסקים בגדלים שונים ובעוביים שונים, בהתאם למשימות חיתוך שונות של חומרים שונים. להתאמה בין הדיסק עצמו ובין החומר שאותו הוא אמור לחתוך יש חשיבות רבה, על מנת לאפשר חיתוך קל, מהיר ומדויק.

מה עוד אפשר לעשות באמצעות הדיסק?

מכשיר דיסק חיתוך מאפשר לבצע עוד פעולות רבות מעבר לחיתוך של משטחים וחומרים שונים. כך למשל, במקום הדיסק המסתובב ניתן להתקין על הראש המסתובב גם דיסק השחזה לצורך השחזת מתכות, או ראש ספוגי לצורך ביצוע פוליש, או ראש ליטוש במגוון רמות ליטוש על מנת ללטש עץ, ברזל, ריתוכים וכן הלאה. פונקציונליות רחבה זו הופכת גם דיסק קטן לחיתוך לכלי מאוד יעיל ושימושי במגוון משימות, גם ביתיות ולבטח במפעלים ובתי מלאכה.

על מה חשוב להקפיד בקניית דיסק ובשימוש בו?

בקניית דיסק חיתוך, חשוב לוודא שאתם מזמינים דיסק שעשוי באיכות חומרים ואיכות הרכבה גבוה מאוד, הן לטובת העמידות של המכשיר לאורך זמן והן לטובת בטיחות השימוש בו. בכל הנושא של בטיחות, חשוב להקפיד על אפשרות להתקנת ידית אחיזה זוויתית וכן מכסה להגנה מפני נתזים. בשימוש בדיסק חשוב מאוד להחליף את הדיסק מיד עם סממני השחיקה הראשונים, שכן דיסק שהקצה שלו אינו חלק לגמרי, יכול להתפרק תוך כדי עבודה ולייצר סיכון ממשי למשתמש בו ולסובבים. ברכישת דיסק חיתוך חשוב להקפיד על עוצמת מנוע ראויה ולבחון גם את ההתאמה של מודלים נטענים אותם תוכלו למצוא גם בקטגוריה של דיסק קטן לחיתוך.

בחנות כלי העבודה של ורדי לוין תוכלו למצוא את כל כלי העבודה לארגז הכלים הביתי או המקצועי/ תעשייתי, ובכלל זה מגוון דגמים של דיסק חיתוך מהמותגים המובילים בעולם. ורדי לוין מקפיד לעבוד אך ורק עם דיסקים איכותיים ובטוחים מאוד לשימוש ואת כולם תוכלו למצוא כבר עכשיו בדף כלי העבודה באתר החנות
. כמו כן, בכל שאלה תוכלו לפנות אלינו כבר עכשיו בטלפון 03-9641168.