דברים שחשוב לדעת על טיפול בלחות בקיר חיצוני

רטיבות בקירות חיצוניים עלולה להיות מציקה ומזיקה לבעלי בתים. היא יכולה להוביל לנזק מבני וליצור סביבה מושלמת לעובש וטחב, מה שמציב סיכונים בריאותיים חמורים לדיירים. אי לכך, הבנת הסיבות ומציאת טיפולים יעילים לבעיה של רטיבות בקירות חיונית לשמירה על שלמות הבית.

 

הבנת רטיבות בקירות חיצוניים

לפני שנעמיק בשיטות טיפול במצב של רטיבות בקיר, חשוב להבין מה גורם לרטיבות בקירות חיצוניים. לרוב, האשמים הם חדירת מי גשמים, נזילה בקיר חיצוני שמקורה בנזילות בצנרת, אוורור לקוי ועיבוי. כל אחד מהגורמים הללו עלול להוביל לרטיבות ובסופו של דבר לפגוע במבנה הבית שלכם. כמו כן, ללחות לא מבוקרת יכולות להיות השלכות חמורות, כולל נזק מבני והתפתחות מצע המתאים לעובש, טחב ומזיקים. לכן, חיוני לטפל בבעית הרטיבות בהקדם כדי למנוע הידרדרות נוספת ולהגן על מבנה הבית ולשמור על בריאות המשפחה.

 

הערכת חומרת הלחות והרטיבות בקירות

טיפול ברטיבות בקיר חיצוני באופן נכון ויעיל, מתחיל בהערכת חומרת הבעיה. לשם כך יש לשים לב לסימנים של נזקי רטיבות, כמו כתמים, צבע מתקלף וריחות מעופשים, או נזילה מוחשית על הקיר או בסביבתו. אינדיקטורים אלה יכולים לעזור לאתר את האזורים הפגועים ולהבין את היקף הנזק. בעוד שבדיקה ויזואלית היא נקודת התחלה טובה, מדידת רמות הלחות בקיר באמצעות מד לחות או פנייה לסיוע מקצועי יכולה לספק מידע מדויק. שלב זה חיוני בקביעת גישת הטיפול המתאימה ביותר.

 

טיפול עצמי בלחות ורטיבות בקירות חיצוניים

אחרי שהבנתם את מקור הבעיה והיקפה, ניתן לעבור לטיפול בגורמים השונים המובילים לרטיבות בקירות:
1. תיקון מרזבים דולפים: מרזבים סתומים או פגומים עלולים לגרום למי גשמים לעלות על גדותיהם, ולהוביל לחלחול מים אל הקירות החיצוניים. לכן חשוב לנקות ולתחזק בקביעות את המרזבים בבית, ולוודא שהם מפנים מים מהבית החוצה ללא בעיה.

2. איטום סדקים ורווחים בקירות חיצוניים: בדקו את הקירות של הבית לאיתור סדקים או רווחים שבהם יכולה לחדור לחות. בסדקים שהתגלו השתמשו בחומרי איטום חיצוניים איכותיים למילוי פתחים אלו ולמניעת חדירת מים.

3. התקנת מוצרי בידוד ואיטום לחלונות ופתחים: בידוד ואיטום נאות של מפתחי הבית יכולים לסייע במניעת עיבוי ובשליטה ברמות הלחות והרטיבות החודרות לתוכו.

4. שיפור הניקוז החיצוני: ודאו שהקרקע המקיפה את ביתכם משתפלת הרחק מהיסוד. חשוב להבין כי ניקוז נכון מונע את התקבצות המים ליד הקירות, ומפחית את הסיכון לחדירת רטיבות.

 

מתי לפנות לעזרה מקצועית

אמנם יש מצבים בהם רטיבות בקיר חיצוני ניתנת לטיפול עצמאי, אולם יש גם מצבים הנדרשים במומחיות מקצועית. כך, יש לשקול לפנות לסיוע מקצועי אם למרות הניסיונות שלכם בעיית הרטיבות והלחות נמשכת. כמו כן, סיוע מקצועי נדרש אם אתם מבחינים בנזק מבני נרחב או בהיווצרות עובש משמעותית. בנוסף, יש לקרוא לאיש מקצוע אם אינכם מצליחים לזהות את מקור בעיית הרטיבות.

 

כתובת מומלצת להזמנת חומרים וכלי עבודה לטיפול בקיר חיצוני רטוב

החלטתם לנסות לטפל בבעית רטיבות בקיר חיצוני לבד? לחנות כלי העבודה ורדי לוין יש את המומחיות לעזור לכם לזהות ולפתור בעיה של קיר חיצוני רטוב. זאת לצד מבחר רחב ואיכותי של כלי עבודה וחומרים שאותם תוכלו להזמים גם אונליין, ישירות דרך אתר החנות עבור מחירים נוחים במיוחד.

 להזמנת כלי עבודה וחומרים לבעיית רטיבות ישירות דרך האתר של ורדי לוין לחצו כאן.