איך לתקן נזילה בברז

האם להזמין אינסטלטור על כל נזילה בברז? בהחלט לא. ניתן לטפל בעצמנו בחלק מהנזילות שבברז. במאמר זה, נסביר באילו נזילות ניתן לטפל לבד, ואיזה ציוד מיוחד עלינו לרכוש:

ממה נוצרה הנזילה?

לפעמים, סיבת הנזילה פשוטה: סתימה קלה, מאביזרים קטנים. לפעמים, הברז יהיה ישן וחלוד, ולכן גם מנגנון סגירת הברז יהיה חלוד ואי אפשר יהיה לסגור את הברז עד הסוף. אולם, לפעמים, נזילת הברז תהיה קשורה בבעיות אינסטלציה נוספות. במקרה זה, יהיה עלינו להזמין אינסטלטור, שיטפל בבעיית הצנרת.
לפעמים, חיבור הברז לקיר רופף במעט, ואפשר באמצעות פעולה פשוטה של הפעלת לחץ, להפסיק את בעיית הנזילה.

החלפת ברז ישן בחדש:

פעמים רבות, ניתן לפתור את בעיית האינסטלציה על ידי החלפת הברז. אפשר בהחלט להחליף בעצמנו ברז. רוב הברזים החדשים, מגיעים עם הדבקה. יש להוציא את הברז הישן, ובמקום המיועד, להתקין את הברז החדש.

עיון בהוראות ההתקנה:

כאשר אנו רוכשים ברז, מגיעה עם הברז חוברת הוראות התקנה. יש לקרוא בעיון את הוראות ההתקנה המצורפות לחוברת. אי דיוק בביצוע ההוראות, ייצור בעיית אינסטלציה, ויחמיר את בעיית הנזילה. לכן, חשוב לוודא שהבנו את ההוראות. במידה וההוראות לא מובנות דיים, ניתן לשאול את צוות החנות ממנה קנינו את הברז, ולבקש הוראות מדויקות יותר.

לפעמים – הבעיה בגומייה האוטמת:

לפעמים, סיבת הנזילה היא בגלל שהגומייה המחזקת את הברז לקיר או לשיש, איננה חזקה מספיק. במקרה זה, יש לגשת לחנות עם רישום של דגם הברז, ולכוש גומייה חדשה. ניתן להחליף בקלות את הגומייה הישנה בגומייה חדשה.
לעיתים, יהיה צורך בחיזוק נוסף של הברז. אפשר לבצע בעצמנו חיבור וחיזוק של הברז באמצעות רובה סיליקון.
בכל דרך בה תתקנו את הנזילה, חשוב לבצע סגירה של ברז המים הראשי בבית בעת תיקון נזילה.