איך לשפץ אמבטיה לבד? חידוש ושיפוץ חדר אמבטיה בעצמך

רוצה לבצע שיפוץ חדר אמבטיה לבד? באתר המתקדם של חברת ורדי – לוין תמצא את כל החומרים הנדרשים עבור עבודות שיפוץ חדר אמבטיה עשה זאת בעצמך. לא בטוח איך לשפץ אמבטיה לבד, באיזה חומרים לבחור ואילו שיטות עבודה יתאימו? תמיד ניתן לפנות לצוות של החברה לקבלת מידע וייעוץ מקצועי בנושא. כמו כן, בכדי לסייע לך להבין איך לחדש אמבטיה לבד לפניך כמה דגשים בנושא.

 

ניקיון עושה המון 

לא אחת חידוש חדר רחצה נובע ממראה דהוי ורווי לכלוך וכתמים. במקרים אלו ניקוי יסודי ועמוק יכול לרענן את החדר ולהפכו להרבה יותר מבריק, נקי ונעים. בניקוי יסודי כזה ייעשה שימוש בחומרי ניקוי חזקים, ייעודיים למשטחים רטובים, המתאימים עבור הסרת כתמים, הסרת עובש ועבור הסרת אבנית. בחומרים אלו יש לעשות שימוש עם כפפות ועדיף גם מסכה, עם חלון פתוח והרבה פעולות של שפשוף וניקוי, בין אם בתוך המקלחת והאמבטיה, על גבי אריחים וריצוף, אסלה, חלונות וכדומה.

 

לחדש את הרובה בין האריחים

עוד גורם יחסית פשוט ליישום לשיפוץ אמבטיה לבד הינו חידוש הרובה המחברת בין אריחי הקרמיקה ומונעת חדירה של רטיבות לקירות. הרובה עם הזמן נוטה לדהות ולהשחיר וכך יוצרת מראה עגום ומוזנח בחדר הרחצה. את הרובה קונים כאבקה ומערבבים אותה עם מים בהתאם להוראות היצרן. את החומר המתקבל מכניסים לחריצים בעזרת שפכטל קטן ומחליקים אותו עם אצבע. אחרי כמה שעות כשהחומר מתייבש ניתן לנקות בקלות את שאריות הרובה מהאריחים עם מים וסבון. בנוסף, אם קיימים בחדר מספר אריחים רופפים, אפשר להחליף אותם לבד על ידי הדבקת אריח מחדש עם דבק של פסי סיליקון.

 

להוסיף לחדר צבע 

חידוש אמבטיה עשה זאת בעצמך יכול להיות על ידי צביעה מחדש של הקירות, המתחילה בהסרת שכבות מתקלפות ישנות וצביעה עם צבע ייעודי לחדרי רחצה, בכל גוון מבוקש. בנוסף ניתן לשפר את חזות החדר ולהוסיף לו עניין וצבע בעזרת מדבקות קיר איכותיות מתאימות לאריחי חדר רחצה. כמו כן ניתן לחדש ארונות בחדר עם צבע שמן מתאים שעמיד למים, בכל גוון מבוקש.

 

חידוש לבד של אמבטיה 

אם תרצה תוכל גם לחדש לבד את האמבטיה עצמה. שיפוץ אמבטיה לבד יכול להיות מורכב מפעולות של הסרת כתמים ואבנית והסרת חלודה. לשם הסרת חלודה מאמבטיות פח עם ציפוי אמייל יש לשפשף היטב את כתמי החלודה בעזרת חומרים מתאימים ונייר שיוף עדין. כעת מנקים את אזור כתם החלודה ומייבשים אותו ובמידה ויש חור שמים בתוכו חומר מילוי ייעודי. בכל מקרה צובעים את אזור החלודה עם ציפוי ספריי של צבע אמייל ייעודי עבור אמבטיות.

מאידך, אם מדובר באמבטיה במצב רעוע שיש להחליפה, בדרך כלל החלפת אמבטיה לבד אינה מומלצת ועדיף לקרוא לאיש מקצוע.

 

איך לשפץ מקלחת?

בדומה לאמבטיה שיפוץ מקלחת עשה זאת בעצמך אפשרי על ידי מספר פעולות שכל אחד יכול לבצע. הפעולות כוללות ניקוי יסודי של המקלחת, בעיקר עם חומר שמסיר אבנית מהאריחים וקירות זכוכית. כמו כן, בכדי לשפר את חזות המקלחון ניתן להדביק מדבקות אריחים מעוטרות שונות, להוסיף מתלה חדש ויפה, לקנות ראש אמבטיה מרשים כמו ראש גשם, להחליף סבוניה ומאחז יד, ואפילו לחפש עבור המקלחון שרפרף איכותי ומעוצב.

 

נגיעות קטנות של סטייל

לא אחת שיפוץ אמבטיה לבד דורש כמה נגיעות של סטייל שעושות את כל ההבדל. למשל על ידי החלפת ברז סתמי וישן בברז מעוצב בכיור ובמקלחת אתה יכול להביא להבדל משמעותי בחזות החדר וחוויית השימוש בו, וכך גם לגבי החלפה של מושבי אסלה ישנים בחדישים ואיכותיים. מעבר לכך יש עוד הרבה פריטים שעושים את ההבדל, כמו החלפת סבוניה, קניה של מראה או ארון קיר חדש, הוספת מתלים, שטיח חדש לחדר, תלייה של תמונה או עציץ, תלייה של עוד מדפים, החלפת גוף תאורה, הוספת פריטי נוי קטנים ויפים ועוד.

 

 כמה דגשים לסיום

לסיום הנה כמה דגשים שיכולים לסייע בחידוש חדר רחצה באופן מוצלח:

 

  • לפני שבכלל מתחילים לעשות שינויים, כדאי לחשוב מה מפריע בחדר, מה חסר בו, מה רוצים לשנות ואיך רוצים שחדר הרחצה ייראה. על פי נתונים אלו יוצרים רשימה של פעולות לבצע וכך גם מבינים כמה יעלה השיפוץ ואם אתה יכול לעשות לבד חלק ממנו או את כולו.
  • כדאי להחליט מראש על סגנון מוגדר עבור הרחצה ולבחור עבורו רק בפריטים מתאימים לסגנון זה, בין אם כפרי, מודרני, רטרו ועוד. כמו כן החלט איזה צבע ישלוט במרחב ובחר עוד שני גוונים ולא יותר שיתלוו אליו. אם מדובר בחדרי רחצה קטנים עדיף לבחור עבורם בגווני צבע בהירים.
  • צור מסגרת תקציב עבור השיפוץ, עם רשימה של סדרי עדיפויות שתתאים לתקציב זה. כמו כן השווה מחירים בין החברות השונות בתחום, ובחר בחברה כמו שלנו המספקת בכתובת אחת מענה איכותי למגוון צרכים במחיר משתלם, שגם יכולה לייעץ בכל הקשור לשיפוץ עצמו.

 

להזמנת מוצרים וחומרים לחידוש ושיפוץ חדר אמבטיה ישירות דרך האתר של ורדי – לוין לחצו כאן.