איך חוצבים תעלה בקיר? חציבות לכבלים, חשמל ועוד

נדרשים לבצע חציבה בקיר לטלוויזיה? רוצים לעשות חציבות לחשמל בקירות או התקרה? באתר המוביל של ורדי – לוין מוצע מבחר איכותי ומתקדם של כלי עבודה חשמליים מתאימים עבור חציבת קירות למטרות שונות.

מבקשים לקבל עוד מידע על איך חוצבים תעלה בקיר? לרשותכם עומד הצוות המקצועי של חברת ורדי לוין זמין לייעץ בנושא, וכמו כן לפניכם כמה דגשים בסיסיים בנושא.

לצפייה בקטלוג כלי עבודה חשמליים לחצו כאן.

 

הצורך בחציבת קירות

לפני שנדבר על חציבה בתקרה או בקירות יש להבין מתי פעולה זו נחוצה. למעשה מדובר בצורך בסיסי המתקיים בכל בית, של העלמת תשתיות מהעין בין אם מדובר בתשתיות חשמל, טלוויזיה וכדומה, כאשר הדרך היעילה והנפוצה ביותר להעלמת תשתיות היא על ידי חציבת קירות. למשל יש צורך בחציבת קירות עבור השחלת כבלים בקיר, חציבת תעלה בקיר עבור כבלים של טלוויזיה, ליצירת רמקולים סמויים, עבור תעלות למזגן ועבור נקודות תאורה לרבות גופי תאורה שקועים. כמובן שלאחר החציבה יש גם צורך סגור את המקומות שנחצבו באופן שיעלים מקומות אלו מהעין ויטמיע אותם בקיר או בתקרה.

 

ביצוע של עבודות חציבה בקירות

בכדי לבצע עבודות חציבה בקירות הבית יש צורך לעשות שימוש במכשיר חציבה בקיר הקודח ויוצר מסילות. לאחר פעולת החציבה מניחים בתעלה את התשתיות המבוקשות בשרשור כשהן מוגנות בצנרת שעוטפת ושומרת עליהן. בשלב הבא יש למלא את הקיר שנחצב עם חומר מילוי מתאים ולהמתין לייבושו המלא. כעת יש לשייף את הקירות, לשים שכבת שפכטל, לייבשה ולשייפה, ואז ליישם שכבה של צבע בגוון מתאים.

 

חציבה בקיר לחשמל ולצרכים שונים

יש לדעת כי חציבות בקיר משתנות בהתאם למטרתן, כפי שניתן לראות בדוגמאות הבאות:

 • חציבה בקיר לטלוויזיה- חציבה המיועדת עבור חיווט הטלוויזיה נדרשת ליצור תעלה יחסית עבה. תעלה זו כוללת החדרה של קוברה בקיר, שהינו צינור פלסטיק עבה שבקצה שלו יש קופסאות דרכן ניתן להכניס בנוחות חווטים של כבלים או של חשמל. לאחר מכן יש למלא את התעלה כפי שתואר לעיל. כמו כן חשוב לדעת איזה סוג של בלוקים יש בקיר בכדי להבין את עומק הקדיחה האפשרי.
 • קיר בטון- חציבה בתוך קיר בטון להעברה של תשתיות חשמל, כגון קיר תומך או קיר של ממ"ד, נדרשת בכלים רבי עוצמה המתאימים למשימה זו. חשוב לציין כי חציבה בבטון ממ"ד או קיר תומך הינה עבודה מקצועית שנדרשת גם בניסיון וידע מקדים.
 • תקרה- חציבה בתקרה דורשת להתמודד גם עם קיר מבטון וגם עם עבודה בגובה על גבי סולם. זאת לצד שימת לב לחווטים נוספים שיש בתקרה, קורות תמיכה וברזלים.
 • נקודות תאורה- חציבה בקירות ותקרה הנדרשת עבור התקנה או עבור העברה של נקודות תאורה הינה עבודה מסובכת, שלא אחת מבוצעת בגובה, שנדרשת בשימת לב למיקום של תשתיות חווט קיימות, קורות תמיכה וברזלים.
 • רמקולים-  עבור רמקולים שקועים בקיר יש לחצוב תעלה מיוחדת ייעודית עבור הכבלים שלהם.
 • מזגן מרכזי- ליצירת פתחים למזגן מרכזי ניתן לחצוב בקיר או ליצור קירות מונמכים מגבס שבהם ימוקמו הכבלים של המזגן.
 • השחלת כבלים- בכדי להשחיל סוגים שונים של כבלים בקיר, למשל לקווי טלפון, חשמל, תקשורת וכדומה, עדיף לעשות שימוש בתעלות שכבר קיימות בבית ובייחוד אם מבקשים לבצע העברה רחוקה. במידה ומבקשים לבצע העברה של כבלים באותו חדר יש לחצוב בקיר, לבצע שרשור ולסגור את החציבה.
 • שקעי חשמל- שקעי חשמל נדרשים בחציבה כפולה עבור התעלות ועבור הקופסאות.

 

מכשירים לעבודות חציבה

עבודת חציבה בקירות ניתן לבצע בעזרת מספר כלי עבודה, הכוללים:

 • פטישון – מכשיר לחציבה בקירות נפוץ ובסיסי הינו פטישון חשמלי או נטען. בעזרת פטישון ניתן לקדוח, לחצוב ולהלום בקירות. הפטישון גם יכול לשמש לחציבה בקירות מבטון, להורדה של אריחי קרמיקה, לשבירה של בלוקים ועוד. בשוק יש מגוון דגמים של פטישון וככול שמדובר במוצר יותר חזק וגדול כך גם יכולת הקדיחה והחציבה שלו עולה במקביל, כאשר בדרך כלל לעבודות ביתיות יספיק פטישון עם עוצמה נמוכה או בינונית. בנוסף, בבחירת פטישון יש גם לשים לב לשיטת העבודה עימו והפונקציות שהוא מספק.
 • מקדחה דופקת – מקדחה הפועלת בעזרת שני דיסקים על גבי ציר, המיועדת לעבודות קדיחה שונות ומעולה במקומות שקשה לגשת אליהם מכיוון שניתן לעבוד עימה גם ביד אחת. למשל המקדחה יכולה לשמש לחציבה בקירות בלוקים וגבס, אולם קירות בטון יכולים להיות קשים עבורה ובייחוד ככול שמדבור בבטון יותר מחוזק.
 • מסור בטון – המכונה גם דיסק יהלום, הינו מסור עגול ורב עוצמה שנע על גבי ציר, ייעודי לחיתוך בטון, העושה שימוש ביהלומים תעשייתיים ויש לו רמה גבוהה של עמידות בפני שחיקה של רכיבים.
 • שרשרת לניסור בטון – כלי ניסור רב עוצמה הנע על גבי שרשרת, מבוסס על שרשרת שיש יהלומים תעשייתיים בשיניים שלוה.

להזמנת כלי עבודה לחציבה בקירות ישירות דרך האתר של ורדי – לוין לחצו כאן.